KEYLESS SREJLESS. BEZ FOLII ANI RUSZ

KEYLESS SREJLESS. BEZ FOLII ANI RUSZ

30 października 2019 1 przez WIS A WIS

Z natury uważam, że ludzie są uczciwi. Wiem, naiwność dziesięciolatka, która powinna już dawno wyparować, bo dziesięciu lat nie mam.I tak własnie myślałem do czasu, kiedy moje świeżo umyte i pachnące Infiniti w kolorze księżycowy pył (czyli, po męsku, białym – kto to do cholery wymyśla???) wyparowało do innej galaktyki.

Wieczorem stało, rano też stało, tylko w zupełnie innym i nieznanym mi miejscu. Panowie byli specami od roboty, bo zajęło im to cztery minuty, łącznie z otwarciem bramy. Gratulacje, gdyby tak szybko na miejsce wypadku przyjeżdżali policjanci, dostaliby ode mnie koszulkę WiS a WiS w prezencie.

Znajomy mundurowy, do którego zadzwoniłem nad ranem powiedział, że „eeee, cała noc minęła? Nie no, rozebrane już na pewno, nie ma co…”. I tyle było zamieszania. Wpadli, zabrali, pojechali. Cztery minuty…

METODY Z BIEDRONKI

Dalej wierzę w naturalną uczciwość homo sapiens, ale zorientowałem się też, że u nas amerykańskie „my home is my castle” raczej nie działa. W zamian świetnie sprawdza się hiszpańska gościnność. „Mi case es tu casa”.

Wnioski? Kradzież samochodu jeszcze nigdy nie była taka prosta. Złodzieje wygrywają walkę z technologią, przyglądamy się więc domowym metodom na zabezpieczenie samochodu. Trochę to jak chodzenie w japonkach i skarpetkach w jednym momencie, ale czasem nie da się inaczej…

WIDEO: SYSTEM BEZKLUCZYKOWY